Kiedy warto wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca?

Obywatele Unii Europejskiej posiadający ważne ubezpieczenie zdrowotne na terenie swojego kraju zamieszkania, mogą skorzystać z bezpłatnych świadczeń oferowanych w ramach polskiego NFZ. Jednak obywatele spoza UE nie mają takiej możliwości i wówczas muszą rozważyć zakup prywatnej polisy. Ponadto poradnie i szpitale w Polsce często cierpią na braki kadrowe, przez co dostęp do medyków jest znacznie utrudniony. A kiedy jeszcze warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców – zalety

W Polsce z roku na rok przybywa cudzoziemców, którzy odwiedzają nasz kraj w celach turystycznych lub zarobkowych. W trakcie takiego pobytu dana osoba może zachorować lub ulec wypadkowi, a wówczas prywatne ubezpieczenie zapewni jej opiekę na wysokim poziomie. Dodatkowa polisa to gwarancja, że w razie potrzeby pomoc zostanie udzielona bez zbędnej zwłoki w najbliższej placówce medycznej. Takie ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców ze strony polisaobcokrajowca.pl może obejmować różnorodny zakres świadczeń od podstawowych badań, po szczepienia czy drobne operacje i zabiegi. Bardzo wygodną opcją jest również pokrycie kosztów transportu medycznego do kraju zamieszkania, dzięki czemu pacjent będzie mógł wygodnie kontynuować leczenie w swojej ojczyźnie.

Obywatele Unii Europejskiej posiadający ważne ubezpieczenie zdrowotne na terenie swojego kraju zamieszkania, mogą skorzystać z bezpłatnych świadczeń oferowanych w ramach polskiego NFZ

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców – kiedy warto?

Sytuacje losowe mogą się przydarzyć każdemu, nawet jeśli znajduje się w Polsce tylko przejazdem. Dlatego to ważne, by przed przybyciem do naszego kraju rozważyć wykup dodatkowego ubezpieczenia. Wspomniana polisa może się bardzo przydać zarówno osobom, które podróżują samotnie, jak i rodzinom z dziećmi. W ramach prywatnego ubezpieczenia cudzoziemiec będzie mógł umówić się do lekarza bez kolejki i otrzymać potrzebną pomoc jeszcze tego samego dnia, w którym wystąpiły pierwsze objawy. Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców to także doskonałe zabezpieczenie dla pracowników odbywających podróże służbowe do Polski lub turystów, którzy planują zwiedzić nasz kraj. Warto podkreślić, że wiele firm ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom bezpłatną i czynną całą dobę infolinię, dzięki której cudzoziemiec może w każdej chwili omówić swój przypadek z doświadczonym konsultantem.

Co może obejmować dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych pakietów dla cudzoziemców, które opiewają na różne kwoty

Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych pakietów dla cudzoziemców, które opiewają na różne kwoty. Szukając idealnej polisy, warto zwrócić uwagę na to, czy wybrana oferta pokrywa koszty takich usług jak:

Poza tym trzeba również sprawdzić, w jakich placówkach będą realizowane proponowane świadczenia oraz w jakich przypadkach dana polisa nie będzie obowiązywała. Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców może być zawarte na dowolny okres w zależności od potrzeb klienta, a jego przedłużenie jest proste i nie wymaga dopełnienia wielu formalności.

Wykupując polisę na czas pobytu w Polsce, cudzoziemiec zapewni sobie bezpieczeństwo i zyska gwarancję, że w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów zdrowotnych otrzyma szybką i skuteczną pomoc. Takie świadczenia są wykonywane w renomowanych placówkach, a nierzadko można liczyć również na obsługę w języku angielskim. Dlatego planując przyjazd do Polski, warto zdecydować się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dla cudzoziemców.

Rekomendowane artykuły