Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca – o czym powinien pamiętać cudzoziemiec?

Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca – podstawowe informacje

Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca jest skierowane przede wszystkim do osób, które są obywatelami, krajów nienależących do Unii Europejskiej. Z takiej formy ubezpieczenia mogą skorzystać zarówno osoby przebywające do 3 miesięcy np.:. Typowo w celach turystycznych, edukacyjnych, jak i te, które przebywają dłużej i pragną np.:. Uzyskać długoterminową wizę, a pobyt będzie trwał do 3. lat. Usługi zapewniane przez ten rodzaj ubezpieczenia są świadczone zarówno na terytorium Polski, jak i krajów należących do Strefy Szengen. Ochrona ta najczęściej wykupowana jest od miesiąca do roku.

Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca – czego może dotyczyć?

Zakres ubezpieczenia zdrowotnego dla obcokrajowców może być zróżnicowane w zależności danej oferty. Takie ubezpieczenie może obejmować przede wszystkim:

Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca jest skierowane przede wszystkim do osób, które są obywatelami, krajów nienależących do Unii Europejskiej.

  • transport medyczny między placówkami, z miejsca pobytu do placówki oraz z placówki do pobytu, a także na zasadach repatriacji
  • leczenie takiego jak hospitalizacja, leczenie ambulatoryjne, stomatologiczne, w przypadku komplikacji związanych z ciążą, a także operacyjne,
  • wykonanie różnego rodzaju badań, do których można zaliczyć m.in. RTG, czy USG służących do postawienia diagnozy, a także
  • zwrot kosztów przepisanych leków, opatrunków, jak również
  • nagłe wizyty lekarskie.

Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca – dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie?

Ubezpieczenie to stanowi przede wszystkim gwarancje bezpieczeństwa w przypadku nieprzewidzianych sytuacjach. Zdrowie jest niezwykle istotne i bez wątpienia warto o nie dbać. W większości przypadków cudzoziemca ma możliwość wypełnienia wszystkich dokumentów za pośrednictwem internetu. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne. Inną zaletą tego rozwiązania jest różnorodność pakietów, dzięki czemu można wybrać najkorzystniejszy wariant w pełni dostosowany do własnych potrzeb. Osoba przebywająca na studiach może wybrać opcje nieco tańszą. Z kolei dla osób wykonujących m.in. prace na wysokościach dostępny jest wariant nieco bardziej rozszerzony. Cudzoziemiec może wybrać czy chce ubezpieczyć jedynie koszty leczenia, czy również pragnie posiadać OC i NNW, co jest wymagane m.in. podczas studiów. Wybranie kupna ubezpieczenia zdrowotnego na czas pobytu za granicą to przede wszystkim jeden z najszybszych sposobów na pozyskanie pomocy ze strony opieki zdrowotnej w danym kraju dla cudzoziemca. Wykup takiego ubezpieczenia to przede wszystkim możliwość swobodnego korzystania z usług opieki zdrowotnej na terytorium poza granicami własnego kraju.

Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca – ile kosztuje?

Koszt takiego ubezpieczenia zależy przede wszystkim od kwoty, na jaką jest ubezpieczona dana osoba. Koszt takiego ubezpieczenia w poszczególnych jednostkach zaczyna się najczęściej od kilkudziesięciu złotych (50-70 złotych miesięcznie). Cena ubezpieczenia zdrowotnego dla obcokrajowca może być czasem niższa w przypadku spełniania przez niego określonych warunków, takich, jak m.in. bycie studentem. Zdarza się, że seniorzy z uwagi na większe ryzyko pojawienia się komplikacji zdrowotnych będą musieli zapłacić większą wartość. Poszczególne wartości mogą się różnić w zależności od danej firmy, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie warto porównywać dostosowane do własnych potrzeb oferty w różnych miejscach. Warto również wziąć pod uwagę długość ubezpieczenia, ponieważ, gdy jest ono dłuższe, to miesięczna kwota będzie bardziej opłacalna. Aby wybrać najkorzystniejszą opcję, można w prosty sposób skorzystać z porównywarki.

Rekomendowane artykuły