Ubezpieczenie lekarzy – o czym warto pamiętać?

Lekarze towarzyszą nam praktycznie od narodzin – nie ma osoby na świecie, która nie miałaby styczności z żadnym specjalistą. W końcu zdrowie jest najważniejsze i należy o nie właściwie dbać. Zawód lekarza to także ogromna odpowiedzialność, ponieważ ludzie powierzają im swoje zdrowie i życie. Co daje ubezpieczenie dla lekarzy i czy jest ono obowiązkowe?

CZY UBEZPIECZENIE DLA LEKARZY JEST OBOWIĄZKOWE?

Lekarze towarzyszą nam praktycznie od narodzin - nie ma osoby na świecie, która nie miałaby styczności z żadnym specjalistą

Wiele osób (nie tylko lekarze) zastanawia się jak to jest z lekarzami – czy ubezpieczenie przeznaczone dla nich jest obowiązkowe, czy nie muszą go posiadać. Rozwiewając wszelkie wątpliwości – TAK, ubezpieczenie dla lekarzy jest obowiązkowe. Pakiet obowiązkowy obejmuje szkody będące następstwem udzielenia lub niezgodnego z prawem zaniechania udzielenia świadczeń zdrowotnych. Polisa obowiązkowa jest ubezpieczeniem minimalnym, które nie zawiera żadnych rozszerzeń. Każdy lekarz, który stwierdzi, że chciałby poszerzyć swój pakiet ubezpieczeniowy o dodatkowe opcje może to zrobić – niektóre są naprawdę przydatne i warto je dodać do swojej oferty.

DLA KOGO SKIEROWANA JEST TA POLISA?

Ubezpieczenia lekarzy są przeznaczone dla wszystkich osób wykonujących ten zawód na terenie Polski (jako działalność gospodarcza). Przed wyborem ubezpieczenia należy tylko zaznaczyć właściwą specyfikację lekarską i przejść do przeglądania opcji dodatkowych ubezpieczeń.

CZY WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA UBEZPIECZENIE I JAK JE WŁAŚCIWIE WYBRAĆ?

Ubezpieczenia lekarzy są przeznaczone dla wszystkich osób wykonujących ten zawód na terenie Polski (jako działalność gospodarcza)

Szerszy wybór, jeśli chodzi o ubezpieczenia dla lekarzy można znaleźć w opcjach dodatkowych – jeśli chodzi o ubezpieczenie obowiązkowe, to różni się ono tylko i wyłącznie ceną, ponieważ szczegóły oferty muszą być zgodne z rozporządzeniem. Opcje dobrowolne stanowią już wybór indywidualny – jeśli lekarz wykonuje operacje o podwyższonym ryzyku, takie rozszerzenia są w sam raz dla niego. Dzięki nim poczuje się choć trochę spokojniej i nie będzie musiał się codziennie martwić. W dobie internetu poszukiwanie ubezpieczenia nie jest trudne – wystarczy uruchomić przeglądarkę i przejrzeć interesujące oferty. Jednak wybór odpowiedniej polisy może okazać się cięższy – należy na spokojnie porównać kilka ofert i wybrać najkorzystniejszą (cenowo i jeśli chodzi o szczegóły). Można także zwrócić się o pomoc do agentów ubezpieczeniowych, którzy są profesjonalistami – z pewnością znajdą ubezpieczenie, które będzie atrakcyjne.

Ubezpieczenie dla lekarzy nie powinno być traktowane jedynie jako wydatek. Jest to w pewnym sensie zabezpieczenie przed nieoczekiwanymi sytuacjami, które w zawodzie lekarza zdarzają się częściej niż w innych.

Rekomendowane artykuły