Ubezpieczenia konkretnych zawodów – co trzeba o nich wiedzieć?

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to rodzaj majątkowego ubezpieczenia. Zapewnia ono ochronę ubezpieczeniową w  przypadku wyrządzenia szkody osobom trzecim. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu. Za sprawą odpowiedniego ubezpieczenia OC dane towarzystwo ubezpieczeniowe przejmuje bezpośrednio na siebie wszelkie skutki szkód, które to zostały wyrządzone trzecim osobom bezpośrednio przez osobę ubezpieczoną. Ubezpieczenia OC dzieli się na obowiązkowe, jak i dobrowolne.

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Jak nam wszyscy eksperci wyjaśniają, istnieje bardzo, ale to bardzo długa lista profesji, których wykonywanie po części wymusza posiadanie właśnie ubezpieczenia OC. Wśród zawodów, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi muszą posiadać ubezpieczenie OC. Kogo możemy tutaj wymienić? Rzeczników patentowych, komorników sądowych, architektów, notariuszy, inżynierów budownictwa, pośredników ubezpieczeniowych, jak  rzeczoznawców majątkowych. Obowiązkowe także jest ubezpieczenie radców prawnych. Jest to niezmiernie ważne, aby każdy z nas miał tego świadomość.

Długa lista zawodów

Co ciekawe, ubezpieczenia radców prawnych pojawiają się w ofercie wielu towarzystw ubezpieczeniowych

Jak widzimy na załączonym obrazków, zawodów tego typu jest całe mnóstwo. Takowa polisa jest poniekąd gwarancją bezpieczeństwa zarówno dla osób, które wykonują powyższe zawodu, ale także dla ich klientów. Każdy w razie pewnych problemów może poczuć się w pełni bezpieczny. Do tego może oczekiwać zadośćuczynienia oraz wynagrodzenia. Jakby nie było, obecnie taką polisę można kupić w stacjonarnych punktach, ale do tego także kompletnie nie wychodząc z domu, a więc w sieci. Ostateczny wybór formy zakupu zależy tylko i wyłącznie do nas. Warto porównać sobie wszelkie poszczególne oferty, aby nie przepłacić z jednej strony, a z drugiej otrzymać możliwie najbardziej atrakcyjną ofertę. Wiemy doskonale, że wszystkich możliwości jest naprawdę sporo. Warto poświęcić na wybór odpowiedniej polisy odpowiedni czas. Dzięki temu nie tylko nie przepłacimy, ale wybierzemy możliwie najlepsze ubezpieczenie. Chyba właśnie na tym nam zależy, prawda? Co ciekawe, iExpert – ubezpieczenia radców prawnych pojawiają się w ofercie wielu towarzystw ubezpieczeniowych. W związku z powyższym, mamy z czego wybierać. Lubimy mieć duży wybór, ale tak naprawdę w takiej sytuacji wybór nie jest zbyt łatwy. Musimy się dobrze zastanowić, czy też poprosić o pomoc w wyborze polisy doradcy, który jest profesjonalistą.

Rekomendowane artykuły