Ubezpieczenia radców prawnych

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony. To znane polskie powiedzenie niesie w sobie bardzo dużo mądrości i prawdy. W niektórych zawodach, które łączą się ze sporym ryzykiem i mogą skończyć się sprawą cywilną w sądzie, którą założy niezadowolony klient, wykupienie ubezpieczenia to naprawdę bardzo dobre posunięcie. Właśnie o takim ubezpieczeniu powinni pomyśleć między innymi radcy prawni. Dlaczego? Poniżej wyjaśniamy.

Dobrowolne ubezpieczenia radców prawnych

Praca z klientami zawsze łączy się z ryzykiem, że w przypadku niezadowolenia z jakości wykonanych usług lub przebiegu sprawy mogą oni założyć sprawę cywilną w sądzie i dochodzić swoich roszczeń. Zawsze znajdzie się adwokat, który zdecyduje się bronić klientów w takich sprawach, wykazując niekompetencję radcy prawnemu. Warto dołożyć wszelkich starań, aby ochronić się przed taką możliwością. Rozwiązaniem jest dobrowolne ubezpieczenie dla osób związanych z zawodami prawniczymi. Opłata wnoszona raz w roku może dać ogromne poczucie bezpieczeństwa, a w przypadku poważnych konsekwencji finansowych związanych z niedopatrzeniem obowiązków, pokryć koszty postępowania sądowego i odszkodowania.

Co daje dobrowolne ubezpieczenie?

W zawodach, w których świadczy się różnorodne usługi doradcze, warto wybrać dobrego ubezpieczyciela, który ma rozbudowaną ofertę w przystępnej cenie. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że opłaty wnoszone raz w roku mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych, ale jest to inwestycja we własny święty spokój. Rozmowy z radcami prawnymi dają szerszy obraz tego, jak czują się specjaliści posiadający ubezpieczenie. Okazuje się, że w bardzo pozytywny sposób wpływa to na poczucie bezpieczeństwa w pracy. Radcy nie obawiają się, że niezadowolony klient, który założy sprawę w sądzie, zrujnuje go finansowo. Oczywiście żaden radca prawny umyślnie nie wykonuje swojej pracy źle. Czasami jednak niepełny obraz sprawy i brak wiedzy na temat kluczowych czynników może przyczynić się do tego, że udzielona porada prawna nie będzie w pełni odpowiadać na potrzeby klienta. Właśnie w takich sytuacjach ubezpieczenie zabezpieczy ewentualne roszczenia, o które klient będzie występował w sądzie.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie dla radców prawnych?


W jaki sposób znaleźć dla siebie najlepszą ofertę ubezpieczenia? Można skontaktować się na przykład z agencjami ubezpieczeniowymi, które oferują usługi wielu różnych firm specjalizujących się w ubezpieczeniach. Agent porówna ofertę i wskaże, która jest najbardziej opłacalna cenowo.

W większych kancelariach zrzeszających wielu przedstawicieli zawodów prawniczych, można negocjować dobre warunki cenowe na ubezpieczenie grupowe.

 

Rekomendowane artykuły