Co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniu najmu mieszkania?

Wynajęcie mieszkania jest najszybszym i najprostszym sposobem na własne cztery kąty. Jednak użytkowanie wynajętego mieszkania wiąże się z ryzykiem. Przypadkowe zniszczenie dowolnego elementu infrastruktury mieszkaniowej może spowodować konieczność zapłaty odszkodowania wynajmującemu. Jak przed tym się zabezpieczyć? Receptą jest ubezpieczenie dla najemców mieszkania.

Czym jest ubezpieczenie najmu?

Wynajęcie mieszkania jest najszybszym i najprostszym sposobem na własne cztery kąty

Ubezpieczenie najmu mieszkania (z którego ofertą zapoznasz się tutaj: https://wynajemnagwarancji.pl/) to formuła, która w równym stopniu zabezpiecza interesy wynajmującego i najemcy. Polisa OC wykupiona przez najemcę nie jest przypisana do aktualnie wynajmowanego mieszkania. Dzięki temu najemca nie ponosi ryzyka ustania ważności polisy w przypadku zmiany mieszkania. Może swobodnie przenieść polisę na nowe mieszkanie. Nie ma obaw, że ubezpiecza mieszkanie osobie, która wynajmie je po nim. Ubezpieczenie najmu to znacznie bardziej wygodny od kaucji instrument zabezpieczenia interesów właściciela mieszkania. Wszystkie wymienione zalety sprawiły, że ubezpieczenie to coraz bardziej zyskuje na popularności.

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie najmu?

Przed czym chroni ubezpieczenie najmu? Dokładne zasady dostępne są w warunkach ubezpieczenia przygotowanych przez wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe. Najczęściej polisa OC najemcy zwalnia z odpowiedzialności za wywołane przypadkowo zniszczenia elementów stałych oraz elementów wyposażenia mieszkania. Szkody objęte ochroną ubezpieczeniową mogą być spowodowane nie tylko przez głównego najemcę mieszkania. Często dopuszcza się możliwość odszkodowania za przypadkowe zniszczenia spowodowane przez dzieci, zwierzęta lub też osoby zatrudnione przez najemcę. Ostateczny zakres ubezpieczenia zależy od zawartości pakietów wykupionych przez najemcę.

Jak wybrać ubezpieczenie najmu?

Przed czym chroni ubezpieczenie najmu? Dokładne zasady dostępne są w warunkach ubezpieczenia przygotowanych przez wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe

Jak ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie? Ubezpieczenie najmu dostępne jest w ofercie wszystkich głównych towarzystw ubezpieczeniowych. Na stronach internetowych prowadzonych przez ubezpieczalnie udostępniany jest kalkulator składki. W kalkulatorze należy podać między innymi dane adresowe aktualnie ubezpieczanej nieruchomości, zabezpieczenia przeciw kradzieży w niej zastosowane czy też wnioskowaną sumę ubezpieczenia. Suma ta powinna być dostatecznie wysoka po to, żeby pokryć w całości wartość strat. Kalkulator składki umożliwia również uwzględnienie opcji dodatkowo płatnych, które rozszerzają ochronę.

Podsumowując, ubezpieczenie najmu jest dogodnym rozwiązaniem dla najemcy i wynajmującego. Niska składka sprawia, że ubezpieczenie to jest godne rozważenia nawet w przypadku, kiedy nie jest ono wymagane przez wynajmującego.

 

Rekomendowane artykuły