Czy warto wykupić ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej od kradzieży?

W Polsce hulajnogi elektryczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też producenci oferują coraz lepsze jakościowo urządzenia transportu osobistego. Nowe hulajnogi elektryczne mogą kosztować nawet kilka tysięcy, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich ubezpieczeniem przed kradzieżą i wszelkimi aktami wandalizmu.

Polisa na hulajnogę – co warto wiedzieć?

Cena ubezpieczenia hulajnogi elektrycznej zależy od bardzo wielu elementó

W pierwszej kolejności warto wyraźnie zaznaczyć, że ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej od kradzieży (bezpiecznienahulajnodze.pl) jest dobrowolne. Identycznie wygląda sytuacja również jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC, które w ostatnim czasie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Na półkach sklepowych dostępne są hulajnogi elektryczne od 1 500 zł do nawet 10 000 zł. Oryginalne hulajnogi od renomowanych producentów nie należą do najtańszych pojazdów. Markowe hulajnogi elektryczne są znacznie droższe od konkurencyjnych rowerów, dlatego też tym bardziej warto ubezpieczyć je od kradzieży. Przy wykupionym ubezpieczeniu można otrzymać odszkodowanie nawet do 10 000 zł. Pamiętać należy o tym, że ubezpieczenie bardzo często obejmuje nie tylko kradzież, ale również uszkodzenie pojazdu.

Czy warto ubezpieczyć hulajnogę elektryczną?

Nowoczesne hulajnogi elektryczne wyróżniają się niewielkimi gabarytami i stosunkowo niewielką wagą. Z racji sporej wartości niestety narażone są one na kradzież. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać polisę mieszkaniową, która uwzględnia ubezpieczenie ruchomości domowej do których można zaliczyć nie tylko rower, ale również hulajnogi elektryczne. W dzisiejszych czasach praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe pozwala wykupić stosowne rozszerzenie, dzięki któremu zabezpieczymy hulajnogę przed kradzieżą. Pamiętać należy także o tym, że ubezpieczenie dotyczy nie tylko ewentualnej kradzieży. Po wykupieniu stosownej polisy hulajnoga zabezpieczona jest również przed zalaniem, powodzią, huraganem i wybuchem.

Nowoczesne hulajnogi elektryczne wyróżniają się niewielkimi gabarytami i stosunkowo niewielką wagą

Ile to kosztuje?

Cena ubezpieczenia hulajnogi elektrycznej zależy od bardzo wielu elementów. Jak łatwo się domyślić na wysokość składki największy wpływ ma oczywiście suma ubezpieczenia, a dokładniej mówiąc wartość samej hulajnogi. Aby wybrać najlepsze ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej od kradzieży warto sprawdzić co najmniej kilka ofert od różnych towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu będzie można wybrać najkorzystniejszą ofertą. Ceny za identyczny produkt u poszczególnych ubezpieczycieli mogą różnić się nawet o kilkaset złotych. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem polisy, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji.